Kwas hialuronowy ujędrnia i nawilża skórę. Ubywa go wraz z wiekiem i uzupełnianie go ma duże znaczenie. Mimo dostępności kremów i kapsułek za najskuteczniejszą metodę uznawane jest wstrzykiwanie podskórne kwasu hialuronowego


Kwas hialuronowy łączy włókna kolagenowe oraz wiąże cząsteczki wody. Efektem jest nawilżona i odżywiona, dobrze wyglądająca skóra, a także złagodzenie stanów zapalnych. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem, występującym w skórze, ale z wiekiem jest go coraz mniej, co powoduje powstawanie zmarszczek.

Kwas hialuronowy przypomina żel, a do każdego rodzaju zabiegu służy dedykowany rodzaj preparatu – różnią się one np. gęstością. Jest on stosowany do ujędrniania skóry, wypełniania zmarszczek na szyi i dekolcie, korekty nosa i powiększania ust (wypełniania ust kwasem hialuronowym). Przy wypełnianiu zmarszczek zabieg może być skuteczny nawet przez półtora roku od wstrzyknięcia kwasu.

W jakiej formie kwas hialuronowy będzie najskuteczniejszy?

Wedle opinii ekspertów, najlepsze efekty daje wstrzykiwanie kwasu hialuronowego pod skórę. Owszem, występuje on także w wielu kremach i ogólnie w kosmetykach, a naniesiony na skórę tworzy cenną powłokę nawilżającą, ale…

Umów się teraz na wizytę i zabieg kwasem hialuronowym:

Tel. +48 535 553 550

…cząsteczki kwasu hialuronowego (HA) są zbyt duże, aby swobodnie wniknąć w skórę po zewnętrznym zastosowaniu preparatu. Dodatkowo wstrzyknięcie HA daje natychmiastowy efekt, który jednak z czasem powoli znika. Trzeba brać to pod uwagę, decydując się również na zabiegi typowo estetyczne, jak np. powiększanie ust (wypełnianie ust) kwasem hialuronowym.

Uzupełniając zabieg tabletkami można liczyć na długofalowy efekt, polegający na wygładzeniu głębszych zmarszczek skóry. Spotyka się także opinie mówiące o tym, że kwas hialuronowy w tabletkach potrafi dać takie same efekty jak zabiegi kosmetyczne – trudno to ocenić ze względu na wydłużone oczekiwanie na efekty przyjmowania tabletek z HA.

Czy i jakie są skutki uboczne kwasu hialuronowego?

W przeciwieństwie do wielu innych preparatów kosmetycznych, HA jest zgodne chemicznie z komórkami ludzkiego organizmu, teoretycznie więc nie wywołuje podrażnień. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia ogólnego, zazwyczaj nie notuje się żadnych reakcji alergicznych. Jednak warunkiem tego jest wykonanie zabiegu wstrzykiwania HA u kompetentnego lekarza.

Brak powikłań nie oznacza jednak, że kwas hialuronowy nie powoduje lokalnych, zanikających zmian skórnych. Mogą do nich należeć obrzęki, utrzymujące się przez kilka dni, zaczerwienienie skóry, opuchlizna, zasinienie, przebarwienia.

Po zabiegu HA trzeba także zadbać o nawodnienie organizmu, natomiast nie powinno się wystawiać miejsc po zabiegu na mocne słońce lub solarium. Opinie pacjentów potwierdzają, że kwas hialuronowy to dobry sposób na odmładzanie skóry i utrzymanie jej w jak najlepszym stanie.

Zabieg kwasem hialuronowym – przeciwwskazania:

Wstrzykiwania kwasu hialuronowego nie prowadzi się u osób:

  • Przeziębionych
  • w ciąży
  • karmiących piersią
  • cukrzyków
  • alergików z aktywnymi objawami
  • przed lub po zabiegach laserowych na skórę
  • z trądzikiem lub opryszczką
  • ze stwierdzoną niewydolnością systemu odpornościowego

Zapraszamy na zabiegi kwasem hialuronowym do gabinetu dermatologicznego w Białymstoku.

Tel. +48 535 553 550

Adres i mapa dojazdu

Używając tej strony zgadzasz się na używanie technologii ciasteczek (cookies). Więcej informacji

Ustawienia ciasteczek na tej stronie zezwalają na ich używanie, aby zapewnić Ci maksymalny komfort przeglądania oraz gromadzenie statystyk oglądalności strony. Jeżeli kontynuujesz używanie tej strony bez zmiany ustawień ciasteczek (cookies) lub klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że się na to zgadzasz.

Zamknij