Naczynka – zwane także pajączkami – to nic przyjemnego. Nie dosyć że wizualnie postarzają skórę, to jeszcze trudno je przeoczyć nie tylko obserwatorowi, lecz także temu, kto cierpi na widoczne pod skórą, pękające naczynka. Jak im zaradzić?

Dzięki nowoczesnej technologii kosmetycznej powstała skuteczna i nieinwazyjna metoda zamykania naczynek laserem. Jest ona bardzo wszechstronna, bo umożliwia zarówno zamykanie naczynek na twarzy, jak i laserowe zamykanie naczynek na nogach.

Laser na naczynka jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, od którego doskonałości technicznej, doświadczenia producenta i stanu technicznego zależy efekt finalny usuwania pajączków oraz czas gojenia – czyli czas zanikania śladów po pękniętych naczynkach – po wykonanych zabiegach laserowego zamykania naczynek.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Ważne, aby przed wykonaniem zabiegu usuwania „pajączków” pacjent odpowiednio nawodnił organizm. Sam zabieg laserowego usuwania naczynek jest praktycznie bezbolesny. Nawet bardziej wrażliwi pacjenci szybko się przekonują, że nie było się czego bać. Zobacz, jak to będzie wyglądało:

Błyski nad powierzchnią skóry to nie żaden łuk elektryczny, tylko światło lasera diodowego, które światłowodem trafia do głowicy zabiegowej. Jedynym odczuciem jest lekkie, miejscowe pieczenie.

A jak zachodzi proces zamykania naczyń?

Wykorzystywany do zabiegu laser emituje wiązkę światła, która dociera do naczyń krwionośnych. W nich jest ona absorbowana przez występujący w czerwonych krwinkach barwnik – hemoglobinę.

Zachodzi wówczas proces selektywnej fotohemolizy, a wytwarzana energia cieplna powoduje koagulację w naczynku, nie uszkadzając jego ściany. Takie naczynia zostają następnie wchłonięte przez organizm, co w praktyce oznacza, że przestają być widoczne.

Innymi słowy, laser diodowy jedynie inicjuje proces laserowego zamykania naczynek – dzięki wchłanianiu ich zanikanie przebiega w naturalny, nieinwazyjny sposób bez udziału środków chemicznych.

Pojedyncze, drobne naczynia krwionośne zostają usunięte już podczas pierwszego zabiegu. Większe zmiany, z siecią popękanych naczynek, wymagają dwóch do trzech wizyt w gabinecie. Jeżeli przyczyną wizyty są…

Zapisz się na pierwszy zabieg laserowy:

Dermatolog Bialystok Mikrodermabrazja Telefon Tel. +48 535 553 550

…pękające naczynka na nogach i mamy do czynienia z zamykaniem zlokalizowanych na nogach niebieskozielonych żył o średnicy do pięciu milimetrów, to pełen proces laserowego zamykania naczynek także wymaga kilku wizyt w gabinecie.

Laserowe zamykanie naczynek – wskazania:

 • pojedyncze rozszerzone naczynko
 • rozszerzone naczynka na twarzy
 • teleangiektazje (tzw. pajączki na nogach)
 • naczyniaki rubinowe
 • naczyniaki płaskie
 • naczyniaki jamiste

Laserowe usuwanie naczynek – przeciwwskazania:

 • ciąża lub karmienie piersią
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • cukrzyca
 • epilepsja (padaczka),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • skłonność do bliznowacenia
 • przyjmowane leki przeciwzakrzepowe

Zamykanie naczynek laserem – zalecenia po zabiegu

Po laserowym zamykaniu naczynek obowiązuje bezwzględny zakaz opalania. Należy codziennie – nawet nie planując celowej ekspozycji na słońce – używać filtrów SPF50 w miejscu zabiegu i jego najbliższej okolicy.

Przez kolejne pięć dni po laserowym zamykaniu naczynek nie można korzystać z sauny. Niewskazane jest także wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Po zabiegu laserowego zamykania naczynek na twarzy przez kilka dni nie zaleca się stosowania peelingów, toników na bazie alkoholu, a także mydła, gdyż może ono wysuszać cerę.

Każdy rodzaj skóry będzie reagował na zabieg laserowego usuwania naczynek indywidualnie, dlatego konieczna jest kontrola po wygojeniu się naskórka – w naszym gabinecie przyjmuje doświadczony dermatolog z wieloletnim doświadczeniem klinicznym dr n. med. Piotr Aleksiejczuk – i ewentualnie umówienie kolejnej wizyty.

W przypadku dużych skupisk rozszerzonych naczynek lub zmian naczyniowych do uzyskania pożądanych rezultatów niezbędnych jest kilka zabiegów.

Aby zapewnić profesjonalną jakość zabiegu i pełne bezpieczeństwo naszych pacjentów, stosujemy półprzewodnikowy laser diodowy Spider MINI o długości fali świetlnej 980 nanometrów (980 nm). Jest to urządzenie medyczne klasy IIb, wykorzystujące nowoczesną diodę marki DILAS – niemieckiego lidera w produkcji diod laserowych.

Laserowe zamykanie naczynek - Białystok - laser diodowy
Laserowe zamykanie naczynek – Białystok – laser diodowy

Urządzenie, którym zamkniemy Wasze naczynka – jeżeli zaufacie naszemu doświadczeniu – posiada certyfikaty posiada CE 0197 ( TÜV Rheinland LGA Products GmbH ) i FDA.

Długość fali świetlnej 980 nm jest optymalna do walki ze wszystkimi naczynkami, zarówno na twarzy, jak i w innych częściach ciała. Fala ta jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna za sprawą wysokiego poziomu pochłaniania przez hemoglobinę – barwnik krwi naczynek i żylaków. Istotna dla skuteczności jest też głębokość wnikania fali lasera w skórę, na której wykonywany jest zabieg zamykania naczynek.

Laserowe zamykanie naczynek - Białystok - Class IV Laser Technology
Laserowe zamykanie naczynek – Białystok – Class IV Laser Technology

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi laserowe do gabinetu dermatologicznego w Białymstoku. Pozwól naszej wiedzy i doświadczeniu pracować dla Ciebie!

Dermatolog Bialystok Mikrodermabrazja Telefon Tel. rejestracja: +48 535 553 550

Tel. rezerwowy: +48 734 461 240

Dermatolog Bialystok Laser Facebook – polub nas na FB

Gabinet Dermatologiczny Bialystok Dojazd – adres i mapa dojazdu

Używając tej strony zgadzasz się na używanie technologii ciasteczek (cookies). Więcej informacji

Ustawienia ciasteczek na tej stronie zezwalają na ich używanie, aby zapewnić Ci maksymalny komfort przeglądania oraz gromadzenie statystyk oglądalności strony. Jeżeli kontynuujesz używanie tej strony bez zmiany ustawień ciasteczek (cookies) lub klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że się na to zgadzasz.

Zamknij