Wedle statystyk łuszczyca dotyka od dwóch do czterech procent populacji, a jej pierwsze pojawienie się może nastąpić w każdym wieku. Konsultacja dermatologiczna może pomóc wyciszyć, a nawet całkowicie wygasić jej objawy.

Łuszczyca to przewlekła choroba o obszernych objawach skórnych w postaci łuszczących się wykwitów. Jest to schorzenie uwarunkowane genetycznie. Główną rolę w podłożu choroby pełnią czynniki związane z błędami funkcjonowania układu odpornościowego. Warto wiedzieć, że łuszczyca nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, jest bowiem niezakaźna.

Oprócz przewlekłego charakteru cechuje się też tendencją do ustępowania oraz nawrotów, przy czym często dzieje się to bez możliwości wskazania konkretnej przyczyny. Manifestację reakcji łuszczycowych może wywoływać cały szereg czynników, w tym: infekcje, podrażnienia skóry (w tym jej uszkodzenia), leki, nikotyna, alkohol. Jednocześnie znanym czynnikiem zaostrzającym objawy jest silny stres. W leczeniu łuszczycy stosuje się zarówno preparaty zewnętrzne (w lżejszych postaciach choroby) jak i ogólnoustrojowe.

Wsparcie doświadczonego dermatologa jest bezcenne – pozwoli przynieść ulgę i osiągnąć efekty bez ryzyka powikłań i w sposób zgodny z fizjologią Twojego organizmu.

Zapraszamy do gabinetu dermatologicznego w Białymstoku.

Tel. +48 535 553 550

Adres i mapa dojazdu

Dermatolog-Białystok-Luszczyca-Wikimedia-Commons
Dermatolog Białystok, łuszczyca, Wikimedia Commons