Odmładzanie skóry poprzez peeling laserem frakcyjnym CO2 to jedna z najskuteczniejszych metod współczesnej dermatologii. Jeżeli pragniesz pozbyć się zmarszczek, rozstępów, blizn potrądzikowych lub po prostu skłonić skórę do pełnej odnowy, mikrodermabrazja jest dla Ciebie. Zobacz, jak to działa.

Dermabrazja laserowa (frakcyjna) to zabieg, którego efektem jest likwidacja zmarszczek oraz przebarwień naczyniowych, a także przebarwień słonecznych. Mikrodermabrazja laserowa, zwana także peelingiem laserowym, pozytywnie wpływa na blizny po trądziku, blizny pooperacyjne oraz rozstępy wzrostowe. Zaraz dowiesz się o niej więcej, zobaczysz zdjęcia twarzy przed i po zabiegu, a przy okazji podejmiesz decyzję, czy zabiegi laserowe na twarz lub inne części ciała to coś w sam raz dla Ciebie.

Zapisz się:

Dermatolog Bialystok Mikrodermabrazja Telefon Tel. +48 535 553 550

Metoda dermabrazji laserowej oparta jest o działanie bardzo krótkich impulsów laserowych, które usuwają stare komórki skóry i pobudzają ją do regeneracji. Zabieg stosowany jest najczęściej na twarzy, szyi i dekolcie. Po zabiegu pacjent musi się liczyć ze zmienionym wyglądem skóry, która jednak dochodzi do formy po okresie około jednego tygodnia.

Seria zabiegów laserem frakcyjnym CO2 daje znakomite efekty – jednym z bardzo wielu zastosowań jest usuwanie blizn potrądzikowych na skórze z głębokimi porami

Poniższe zdjęcia pokazują prawdziwe efekty odmładzające wśród pacjentów, którzy zdecydują się na zabiegi laserem frakcyjnym pod okiem doświadczonego dermatologa. A doświadczenie to przydaje się w szczególności w przypadku zniszczonej skóry, gdzie monitorowanie procesu jej odnowy jest kluczowe dla finalnego efektu estetycznego, zdrowotnego i odmładzającego.

Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe i głębokie pory – prywatny gabinet – Białystok
Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe i głębokie pory – prywatny gabinet – Białystok

Jak dokładnie działa laser frakcyjny CO2? Został on zaprogramowany tak, aby wytwarzał impulsy o mikroskopijnej średnicy. Ich rozkład jest równomierny w ramach zasięgu głowicy, przesuwanej po skórze. Dzięki odpowiednio skalibrowanej mocy, laser dziurkuje skórę z ogromną precyzją i wydajnością nieosiągalną dla innych metod, na głębokość do dwóch milimetrów.

Szczególną cechą działania lasera, a poniekąd argumentem przemawiającym za mikrodermabrazją laserem frakcyjnym, jest pozostawienie siateczki nieuszkodzonej skóry, co wspomaga późniejszy proces jej gojenia. Efekty są bardzo satysfakcjonujące i stosunkowo trwałe. Można liczyć na odmłodzenie skóry poprzez poprawę jej elastyczności, niwelację blizn oraz wygładzenie zmarszczek.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy laserowe zabiegi na skórę są wskazane dla Ciebie, możesz od razu zadzwonić pod ten numer i umówić się na konsultację z dermatologiem…

Dermatolog Bialystok Mikrodermabrazja Telefon Tel. +48 734 461 240

…albo przeczytać więcej o mikrodermabrazji, obejrzeć kolejne zdjęcia efektów jej działania i dopiero wtedy zdecydować, że chcesz się zapisać na zabiegi laserowe.

Skoro czytasz dalej, to znaczy, że chcesz wiedzieć więcej – znakomicie, bo przygotowaliśmy dla Ciebie konkretne informacje o najpopularniejszych wskazaniach i przeciwwskazaniach do zastosowania mikrodermabrazji laserowej, a także o zmianach, jakie nastąpią po zabiegach laserowych w Twojej skórze. Poznasz również sprzęt, którym pracujemy w naszym gabinecie w Białymstoku.

Mikrodermabrazja laserowa – wskazania

 • zmarszczki (a nawet bruzdy)
 • zaskórniki
 • rozszerzone pory skórne
 • łojotok (po wykluczeniu zmian zapalnych)
 • zanikowe blizny potrądzikowe (po wykluczeniu zmian ropnych)
 • nierównomierna barwa skóry (przebarwienia)
 • obniżona elastyczność skóry

Mikrodermabrazja laserem frakcyjnym – przeciwwskazania – czy wiek ma znaczenie?

Zakres przeciwwskazań jest dość szeroki i odpowiedzialna kwalifikacja do zabiegów laserem frakcyjnym CO2 wymaga wiedzy medycznej. Dlatego przed pierwszym zabiegiem wskazana jest konsultacja u dermatologa, najlepiej z doświadczeniem klinicznym (jeżeli nie będzie przeciwwskazań, to pierwszy zabieg laserowy można wykonać od razu w czasie pierwszej wizyty).

Niemniej można pokusić się o listę uwarunkowań, która może być pomocna dla wstępnej kwalifikacji do zabiegów laserem frakcyjnym na skórę. Co istotne, przeciwwskazania do mikrodermabrazji laserowej z reguły nie są ściśle uwarunkowane wiekiem. Ludzie w różnym wieku miewają skórę w bardzo różnym stanie wyjściowym z punktu widzenia tego zabiegu – chodzi bowiem głównie o choroby skóry w miejscach ewentualnej mikrodermabrazji laserowej, takie jak:

 • łuszczyca
 • bielactwo
 • opryszczka
 • bakteryjne infekcje skóry
 • wirusowe infekcje skóry
 • znamiona o (nawet potencjalnym) charakterze nowotworowym

Jeżeli chodzi o choroby niedermatologiczne, to zabiegu mikrodermabrazji laserem CO2 zdecydowanie nie powinno się wykonywać u:

 • nosicieli wirusa HIV
 • nosicieli wirusa WZW
 • pacjentów z epilepsją

Świeża opalenizna też powinna „poczekać” na mikrodermabrazję laserem. Przeciwwskazaniem do zastosowania lasera frakcyjnego są również pewne rodzaje przyjmowanych leków, np. sterydowych czy immunosupresyjnych. Nawet ich minimalna dawka może być decydująca.

Ze względu na tak rozległą podstawową listę przeciwwskazań, do mikrodermabrazji kwalifikuje u nas dermatolog kliniczny i na pewno nie pozwoli wykonać zabiegu jeżeli będą jakiekolwiek przeciwwskazania. Cała seria zabiegów laserem frakcyjnym odbywa się pod kontrolą dermatologa.

A teraz czas poznać efekty i zobaczyć, czego możesz się spodziewać – na autentycznych zdjęciach bez retuszu komputerowego!

Mikrodermabrazja laserowa CO2 – efekty

 • oczyszczenie skóry
 • stymulacja krążenia podskórnego
 • wyrównanie barwy skóry
 • zmniejszenie przekroju rozszerzonych porów skórnych
 • pobudzenie produkcji kolagenu
 • uelastycznienie skóry
 • zmniejszenie skłonności skóry do wysuszania
 • niwelowanie niewielkich zmarszczek

Zobacz prawdziwe efekty – to naprawdę działa!

Poniższe pary zdjęć pokazują realne efekty zabiegu lub serii zabiegów laserem frakcyjnym. Bardzo istotna jest właściwa kwalifikacja pacjenta oraz dobór odpowiedniej intensywności i charakteru zabiegów laserowych – właśnie dlatego doświadczenie dermatologa może już na początku przesądzić o tym jak dobre będą efekty mikrodermabrazji laserowej.

Usuwanie znamion barwnikowych – przed i po zabiegach laserowych

Laser frakcyjny – znamiona barwnikowe – gabinet dermatologiczny Białystok
Laser frakcyjny – znamiona barwnikowe – gabinet dermatologiczny Białystok

Usuwanie przebarwień laserem CO2 – przed i po zabiegach

Zabiegi laserowe – przebarwienia – Białystok
Zabiegi laserowe – przebarwienia – Białystok

Przed i po zabiegach – laser frakcyjny usuwa także zmarszczki i bruzdy!

Laser na zmarszczki i bruzdy – gabinet w Białymstoku
Laser na zmarszczki i bruzdy – gabinet w Białymstoku

Odmładzanie skóry twarzy laserem frakcyjnym – przed i po zabiegach

Laserowe usuwanie zmarszczek na twarzy – Białystok, prywatny gabinet dermatologiczny
Laserowe usuwanie zmarszczek na twarzy – Białystok, prywatny gabinet dermatologiczny

Zabiegi laserowe u dermatologa niwelują efekty starzenia skóry

Laser na przebarwienia – dermatolog, Białystok
Laser na przebarwienia – dermatolog, Białystok

Jak zapewne zauważyłaś – lub zauważyłeś – powyższe pary zdjęć nie były edytowane komputerowo tak, jak to zwykle bywa w popularnych reklamach, gdzie osoba w poważnym wieku, po zabiegach lub magicznych smarowidłach nagle zaczyna wyglądać jak nastolatka lub nastolatek. Powyższe zdjęcia pokazują, co jest możliwe dzięki ultraprecyzyjnej technologii laserowej i podobne efekty dostępne są zapewne także i dla Ciebie.

Pracujemy nowoczesnym, wszechstronnym i bezpiecznym sprzętem firmy Bison

System do terapii laserowej Fire-XEL frimy Bison, którego używamy w naszym gabinecie dermatologicznym w Białymstoku, to urządzenie łączące funkjonalność chirurgicznego lasera CO2, frakcyjnego lasera CO2 oraz profesjonalnego skanera do analizy kondycji skóry pacjenta.

Usuwanie zmarszczek laserem – gabinet w Białymstoku
Usuwanie zmarszczek laserem – gabinet w Białymstoku

Można więc powiedzieć, że wbudowana inteligencja i baza danych o parametrach skóry pozwala niemal automatycznie dobrać parametry terapii dla każdego pacjenta, jednak nadal to doświadczenie lekarza wykonującego zabiegi i monitorującego pacjenta, którym w naszym przypadku jest dr Piotr Aleksiejczuk, ma kluczowe znaczenie dla efektu leczniczego i odmładzającego. Głowica laserowa CO2 dostarcza energii głęboko w skórę, rozbija stary kolagen i pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co jest istotą procesu regeneracji.

Do uzyskania pełnej „wymiany” naskórka niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów w odstępach, które określa lekarz (najczęściej co 4-6 tygodni). Przed, jak i w trakcie cyklu zabiegów mikrodermabrazji, bardzo cenna jest konsultacja dermatologiczna, aby wykluczyć przeciwwskazania do zastosowania tej metody.

Zabieg laserowy przy wsparciu doświadczonego dermatologa pozwoli przynieść ulgę i osiągnąć efekty bez ryzyka powikłań i w sposób zgodny z fizjologią Twojego organizmu.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi laserowe do gabinetu dermatologicznego w Białymstoku. Pozwól naszej wiedzy i doświadczeniu pracować dla Ciebie!

Dermatolog Bialystok Mikrodermabrazja Telefon Tel. +48 535 553 550

Dermatolog Bialystok Laser Facebook – polub nas na FB

Gabinet Dermatologiczny Bialystok Dojazd – adres i mapa dojazdu